Brzuszkowe, bocianowe czyli polski Baby Shower

Baby Shower – kolejny amerykański wymysł, czy może świetna okazja do świętowania i mile spędzonego czasu?

5

Oczywiście jak każda „nowość” ma swoich zwolenników i przeciwników… Ale może zacznijmy od początku, bo czym tak naprawdę jest Baby Shower? Jest to przyjęcie organizowane na cześć przyszłej mamy. Jak się okazuje, tradycja ta sięga aż XVIII wieku. Już w tamtych czasach w krajach anglosaskich były praktykowane spotkania kobiet z okazji ciąży jednej z nich. Panie wymieniały się cennymi radami i obdarowywały ciężarną własnoręcznie wykonanymi prezentami. Była to również świetna okazja do relaksu i odprężenia przed bliskim porodem.

Obecnie „impreza” ta wygląda bardzo podobnie, choć jest bardziej unowocześniona :) Przede wszystkim przyjęcie to jest przeznaczone tylko i wyłącznie dla Pań i w całości jest organizowane przez siostry, kuzynki i znajome przyszłej mamy. Ona sama jest gościem, tym honorowym i najważniejszym, dlatego należy zadbać, aby czuła się jak królowa :)

Gdzie najlepiej wyprawić przyjęcie? Miejscem na imprezę może być dom jednej z najbliższych przyjaciółek, kameralna kawiarnia czy nawet park, jeśli pozwoli na to pogoda. Fajnie pomyśleć o jakiś dekoracjach, które pomogą w stworzeniu wyjątkowej atmosfery. Baby Shower jest coraz bardziej popularne, dlatego bez problemu można znaleźć w sklepach ozdobne balony, kubki, talerzyki i wiele innych.

Podczas planowania tego wydarzenia warto pomyśleć o atrakcjach, które się pojawią. Mogą to być różnego rodzaju gry i zabawy związane z przyszłą mamą i jej maleństwem. Fajnym pomysłem jest ozdobienie/pomalowanie brzuszka i uwiecznienie tego na fotografiach, co będzie fantastyczną pamiątką.

Prezenty.. Oczywiście na Baby Shower każdy powinien przynieść jakiś upominek, który posłuży maluszkowi po narodzinach, a mamie pomoże skompletować wyprawkę. Pomysłów jest wiele, niejednokrotnie bardzo oryginalnych. Może to być tort pieluszkowy – wygląda świetnie, a do tego jest taki praktyczny. Ogromy wybór różnych kocyków dla Maluszka, który posłuży długi czas czy jakaś fajna pierwsza zabawka. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również bon zakupowy na konkretną kwotę, dzięki czemu przyszła mama może zaopatrzyć się w potrzebne, brakujące akcesoria.

images

bf97a3571266db08a19d41a3930e8275

 

b17ed5912f391af3a89eac25a7d8cbda

 

fbfdcebee3f53acfc076e399bfa114e5

 

W Polsce Baby Shower dopiero raczkuje, ale jest coraz częściej spotykanym przyjęciem. Wcale się temu nie dziwimy, gdyż okres ciąży jest przepięknym czasem, ale czasem który w końcu mija. Nie odpuszczajcie swojego Brzuszkowego :)

Wiele inspiracji na prezent znajdziesz TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>