Dekorujemy Stół Wigilijny

footbar1

Wigilia to jedyny taki magiczny czas w całym roku. Czekamy na pierwszą gwiazdkę i całą rodziną zasiadamy do uroczystej kolacji. Wszystko dopięte na ostatni guzik; dom pięknie udekorowany, prezenty pod choinką, 12 pysznych potraw i nuta kolęd w tle. Robimy wszystko, aby ten czas pozostał na długo w naszej pamięci. Stół, który zazwyczaj zostawimy na ostatni moment, również powinien być odpowiednio przystrojony – w końcu przy nim spędzamy większość tego wyjątkowego wieczoru. Prócz już gotowych dekoracji można samemu wykonać użyteczne, np za pomocą serwet. Świąteczne formy odpowiednio ułożone na talerzu będą cieszyć oko przed rozpoczętą kolacją.

Przedstawimy Wam kilka pomysłów, w zależności od rodzaju posiadanych przez Was serwetek :)

Z papierowych serwetek możecie stworzyć piękną, przestrzenną gwiazdkę, która powstanie po kilku odpowiednich zgięciach.
Sternserviette1

Zobaczcie jakie to proste: >>KLIKNIJ<<

Jeśli używacie materiałowych serwet, możecie wykonać efektowne choinki. Można je położyć, jak również postawić na talerzu.
Christmas-Tablescape-Table-Setting-with-Plaid-Dishware-Spode-Christmas-Tree-Garland-aa_edited-1_wm

Filmik instruktażowy: >>KLIKNIJ<<

A teraz coś dla okrągłych serwet. Przygotujcie żelazko :)
napkin95874713

Filmik instruktażowy: >>KLIKNIJ<<

Gdy wszystko już gotowe, niech w powietrzu roznosi się zapach Świąt. Zapach ten to nic innego jak goździki i pomarańcze!
e9b505619bf47b88631d546f297c38ee

Do takich prostych dekoracji możecie zatrudnić małych pomocników. Dla Was będzie to pomoc, a dla Maluszków świetna zabawa.

Wesołych Świąt!

 

Źródła fot: http://betweennapsontheporch.net/christmas-tree-napkin-fold-tutorial/, http://www.bastelesel.de/serviettenstern/sternserviette1/#!prettyPhoto/0/, http://joannfabricandcraftstores.blogspot.com/2011/11/how-to-make-christmas-tree-napkins.htmlhttp://ustroim-prazdnik.info/publ/servirovka_stola/kak_slozhit_salfetki/elochka_iz_salfetok/8-1-0-329, http://www.pinterest.com/pin/67835538111367780/, http://footbar.org/wigilijny-stol-pilkarski-12-potraw-dla-naszych-ulubiencow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>