Dobra bawełna – inwestycja w jakość i komfort

Często widzimy z pozoru takie same produkty, o zupełnie odmiennych cenach i zaczyna się dylemat co wybrać. Tańszy, droższy? Oczywiście od razu przemawia do Nas niższa kwota, ale przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto się zastanowić. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę z czego wynika taka różnica i zajrzeć w głąb, bo czego nie widać na zewnątrz tkwi w środku. Mowa tutaj o jakości materiału i jakości wykonania danego produktu. Ale żeby świadomie wybierać, należy również posiadać jakoś wiedzę, dlatego postaramy się Wam przybliżyć 2 rodzaje materiałów, a mianowicie bawełnę interlock i bawełnę bambusową.

Bawełna iterlock, to materiał z którego często wykonywane są ubranka czy kocyki dla dzieci.
bawełna interlockJest to bawełna czesankowa, co oznacza, że jest specjalnie uszlachetniona poprzez proces dodatkowego oczyszczania włókien bawełnianych, w efekcie czego uzyskuje się bardzo mocną i miłą w dotyku tkaninę. Splot intelock powstaje z połączenia dwóch dzianin zestawionych naprzeciwko siebie, dlatego obie strony tkaniny są stronami prawymi. Materiał ten jest miękki, sprężysty i elastyczny, a dzięki gęstości dzianiny powierzchnia jest się bardzo gładka. Materiał ten to połączenie komfortu, wysokiej jakości oraz perfekcyjnego wykorzystania właściwości użytkowych.

A jakie właściwości ma tkanina bambusowa? Myśląc o bambusie od razu w oczach mamy widok zielonych, długich, no i twardych badyli. Ale jak się okazuje, właśnie z nich powstają ręczniki, szlafroki czy pieluszki, które charakteryzuje niezwykła miękkość i delikatność. 

bambusNiezależnie od przeznaczenia, tkanina bambusowa poza walorami estetycznymi, ma ważne właściwości funkcjonalne, a przede wszystkim zdrowotne. Uprawa bambusa nie wymaga stosowania środków chemicznych i pestycydów, dlatego już finalny produkt nie posiada żadnych toksycznych substancji, które mogą źle wpłynąć na skórę. Materiał jest idealny dla niemowląt i dzieci. Ma ogromne właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne, dzięki czemu nie podrażnia i nie uczula delikatnej, wrażliwej skóry Maluszka. Na antybakteryjność materiału przede wszystkim wpływa substancja „bamboo kun” którą posiadają włókna bambusowe. Chroni ona roślinę przed grzybami i bakteriami, oraz pozostaje w gotowej tkaninę, nawet do 50 prań. Za tym idą również anty zapachowe właściwości – wilgotny, pozostawiony ręcznik nie nabierze nieprzyjemnego zapachu stęchlizny.

Tkanina bambusowa wykorzystywana jest głównie do produkcji ręczników, szlafroków i wszystkiego co służy wycieraniu. Znakomicie chłonie wodę i jednocześnie szybko wysycha. Do tego materiał jest bardzo wytrzymały, nawet po wielu latach użytkowania nie traci swojej puszystości i pierwotnej miękkości.
17545d4180b43dbfd0e66cc07cf7bde4142b64fe5bd3e241cb3c4ae20d846027
Warto również wspomnieć o ekskluzywności tej tkaniny. Ma piękny połysk, a w dotyku przypomina jedwab. Jednak jest dużo bardziej wytrzymała od jedwabiu, a przede wszystkim dużo tańsza. Jednym słowem luksus za przystępną cenę :)


i-atk-pielucha-bambusowa

I na zakończenie, pamiętajmy, że czasem warto zainwestować więcej, bo to inwestycja nie tylko w jakość czy w komfort, ale również na lata :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>