Dobra rada – jak zapewnić dziecku ciekawe wakacje w domu.

Często z rożnych względów, czy to zdrowotnych, służbowych czy też finansowych, rodzice nie są w stanie zorganizować swoim pociechom wakacyjnego wyjazdu. Wakacje w domu? Od razu kojarzy nam się to z nudą i najwyżej z telewizorem czy komputerem. Ale w cale nie musi tak być! Lato spędzane w miejscu zamieszkania również może być pełne atrakcji, odkryć i nowych wyzwań. Wystarczy odrobina chęci i kreatywności, a naprawdę można w bardzo fajny sposób zagospodarować dzieciakom czas.

Krótkie wycieczki…
Jeśli nie możemy pojechać gdzieś dalej, to pojedźmy gdzieś bliżej. Popytajmy, poszperajmy w internecie, co ciekawego można zobaczyć w najbliższej okolicy. Może jakieś muzeum, stara fabryka, czy park, w którym możecie urządzić bajkowy piknik. Zostawcie samochód przed domem i wybierzcie się pociągiem, co również będzie dodatkową atrakcją.
Park Picnic - picnic items on grassBo sport to zdrowie…
Dzieciaki są pełne energii, dlatego też gdzieś muszą się wyładować. Idealnym rozwiązaniem na to będzie odrobina sportu. Na pewno w sąsiedztwie znajdą się inne Maluchy, które również nigdzie nie wyjechały. Zorganizujcie im codzienne treningi piłki nożnej, siatkowej czy gry w babingtona. A na zakończenie sezonu może jakieś małe igrzyska olimpijskie?

Dziecięce wieczory…
Jeśli macie możliwość, zapraszajcie się wzajemnie i wyprawiajcie dziecięce wieczory. To może być cokolwiek, byle różnorodne i pełne atrakcji. Wspólne seanse filmowe przy zgaszonym świetle i z miską smakołyków, turnieje szachowe czy jakieś tematyczne „imprezy”. Przebierzcie się i urządźcie piżama party czy zabawę a’la lata 50- ąte.

Mały gospodarz domowy…
Zdarza się, że naprawdę nie mamy czasu na nic, a do tego mnóstwo obowiązków domowych. Zachęćmy Malca do pomocy. Nawet najprostsze prace przy odrobinie humoru i dystansu, staną się świetną zabawą. Myjcie podłogę, tańcząc z mopem, zróbcie zawody w składaniu ubrań, a na koniec coś ugotujcie. Maluchy uwielbiają pomagać w kuchni! Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie, bezpieczne przyrządy i plastikowy nożyk to podstawa.
kids_cooking_600

Półkolonie i zajęcia w Domu Kultury…
Zdarza się, że kompletnie nie mamy ani czasu, ani pomysłów. Z reguły w większości miast organizowane są półkolonie. Również jest to fajne rozwiązanie, gdyż Dziecko ma zapewnioną opiekę i mnóstwo rozrywki na połowę dnia. Na półkoloniach najczęściej są organizowane wyjścia na basen, do kina, wycieczki, ale również zajęcia taneczne i artystyczne. W Domach Kultury także znajdziemy bogatą ofertę wakacyjnych zajęć, gdzie Dziecko może rozwijać swoje zdolności manualne czy muzyczne. Dodatkowo Maluch pozna nowych przyjaciół i nauczy się wielu ciekawych zabaw, które może powtarzać w przyszłości.
CC_nursery_slide2

Fajne wakacje w domu przede wszystkim zależą od rodziców, ich chęci i zaangażowania. Każde wyjście, każda atrakcja to na pewno ogromna odskocznia od codzienności dla Malucha i świetnie spędzony czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>