Kreatywne zabawy dla dzieci

Co robić żeby się nie nudzić :)

Zdarza się, że czasem w końcu kończą Nam się pomysły na fajną, kreatywną zabawę z Maluchem. I tutaj rodzi się pytanie, co robić? Jak interesująco zorganizować czas, zwłaszcza kiedy za oknem nie najlepsza pogoda? Dlatego postanowiliśmy Was wspomóc i postaramy się Was zarażać ciekawymi inspiracjami, które możecie wykorzystać i przetestować w domu razem z Waszymi Pociechami. Z naszej strony gwarantujemy świetną, rozwijającą zabawę :)

No to zaczynamy! Na początek coś z serii „zrób to sam”. Każde Dziecko będzie dumne i zachwycone z czegoś, co wykona swoimi łapkami. Oczywiście mowa tutaj o prostych, a w rezultacie efektywnych ozdobach czy też przedmiotach, z których będziecie mogli korzystać w przyszłości. Jednak przy takich doświadczeniach na pewno będzie potrzebna pomoc kogoś dorosłego, dlatego Drogie Mamusie i Drodzy Tatusiowe – rezerwujcie czas!

Zajęcia z serii „zrób to sam” niezwykle rozwijają i wpływają na zdolności manualne Dziecka, jak również na jego wyobraźnię – kto wie, może dzięki takiej domowej plastyce obudzi się duch artysty w Waszym Maluszku :)

Poniżej kilka przykładów, ale obiecujemy że w przyszłości pojawi się ich więcej. Większość z nich można wykonać z zużytych opakowań, butelek plastikowych itd, czyli tanio i pożytecznie :)

1. Zabawne pojemniki na kredki z opakowań po szamponie

10011182_238809872970474_1692515389_n

 

2. Butelkowa świnka

butelkowa świnka

 

3. Gniotek z balona wypełnionego mąką

httpjustbaustralia.com.au

4. Piesek z pociętej rolki po papierze toaletowym

Bez nazwy-1

 

5. Butelkowy pingwinek

1904245_240571972794264_1466850682_n

Jak wiadomo, do zajęć o których wspomnieliśmy wyżej, zawsze potrzebujemy odpowiednie artykuły, które nie zawsze w danym momencie posiadamy w domu. Ale tutaj kolejna alternatywa. W internecie jest wiele baaardzo ciekawych stron, które specjalnie dedykowane są dzieciom. Znajdziecie tam mnóstwo gier dla Najmłodszych, zabawy rozwijające wyobraźnie, zabawy edukacyjne, kolorowanki które wystarczy tylko wydrukować, a nawet wierszyki i piosenki.

Poniżej kilka linków:

KOLOROWANKI
http://www.kolorowe-obrazki.pl/

GRY EDUKACYJNE DLA DZIECI
http://www.lulek.tv/

COŚ DLA MAŁYCH MIŁOŚNICZEK BARBIE
http://www.barbie.com/en-us

DLA MIŁOŚNIKÓW LEGO
http://www.lego.com/pl-pl/

MIŚ BU
http://www.buliba.pl/

CIUFCIA
http://ciufcia.pl/

Życzymy udanej zabawy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>