Mówiąca piłka 2 w 1

Dzisiaj kolejna dawka z serii zabawek edukacyjnych. Tym razem MÓWIĄCA PIŁKA 2 W 1, która „rośnie” wraz z Dzieckiem.

Mowiaca-Pilka-2-w-1-K-s-Kids-KA10621.5325

 

Musimy przyznać, że zabawka bardzo Nas zainteresowała i z pewnością przykuje uwagę nie jednego rodzica :) Piłka z pozoru wydaje się być banalna i prosta, ale tak naprawdę ma wszechstronne zastosowanie. I co najważniejsze, świetnie wpływa na rozwój Maluchów w różnym przedziale wiekowym, od niemowlęcia po przedszkolaka. Zabawka została podzielona na 4 etapy – każdy etap to inne możliwości wykorzystania, w zależności od wieku Pociechy.

screen568x568

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci już od 6-ego miesiąca życia. Jest wykonana z bardzo miękkiego i przyjaznego w dotyku materiału, dlatego początkowo może służyć jako zwykła przytulanka. Mocne, intensywne kolory będą zachęcać Malca do obserwowania piłki, wzrokowego śledzenia jej, a z czasem, podczas raczkowania do podążania za toczącą się zabawką. To wszystko wpływa na koordynacje wzrokowo-ruchową, co jest niezwykle ważne u najmłodszych.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, piłka rośnie wraz z Dzieckiem. Oznacza to, że będzie towarzyszem zabaw na wielu kolejnych etapach dorastania. Można ją wykorzystywać do coraz trudniejszych, bardziej wymagających zadań, oczywiście dostosowanych do wieku Pociechy. Wielobarwność zabawki pomoże Nam we wspólnej nauce kolorów, a umieszczone obrazki do kojarzenia i identyfikacji przedmiotów, czy zwierząt.

Ważną zaletą piłki jest to, że mówi. Posiada dwa programy ( alfabet i liczby), oraz dwustronny pokrowiec. Z jednej strony materiału mamy do czynienia z liczbami, z drugiej natomiast z literkami. Włączamy odpowiedni program, pokrowiec nakładamy odpowiednią stroną i piłka gotowa jest do zabawy, no i oczywiście nauki. Zabawka wydaje dźwięk podczas rzucania lub uderzenia, dlatego jest to świetny pomysł na przyswojenie cyferek podczas wspólnego odbijania. Piłka będzie liczyła, każdy kolejny rzut od 1 do 10. Dodatkowo znajdujące się na zabawce liczby, pozwolą dziecku na kojarzenie wyglądu graficznego cyfr z ich brzmieniem. A gdy już opanujemy matematykę, czas na język polski :) Tutaj w podobny sposób Pociecha nauczy się alfabetu, wyglądu literek i ich odpowiedniej wymowy. Wydobywający się głos wyraźnie artykułuje głoski, co znacznie ułatwi naukę prawidłowej wymowy, czytania i pisania.

17267

Piłka ma wiele zalet i wiele możliwości. Może być kreatorem mnóstwa zabaw, podczas których dzieci rozwijają się i przyswajają podstawową wiedzę. Wpływa na motorykę, jak również koordynacje manualną i ruchową. Jest to produkt godny polecenia, który posłuży na wiele lat.

Mowiaca-Pilka-2-w-1_Kis-Kids,images_zdjecia,21,KA10621_1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>