Pączek jak z kolorowanki

Beachbody-blog-foods-dont-feed-kids

Tłusty Czwartek to w zasadzie zwykły dzień, jednak z małą różnicą – powinien być naprawdę tłusty dla każdego :) To ostatni taki moment przed wielkimi wyzwaniami i postanowieniami wielkopostnymi, kiedy możemy bez żadnych wyrzutów sumienia zjeść każdą ilość pączków i faworków ( oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku :)), tak aby tradycji stało się zadość.

Jednak nie na samym jedzeniu się kończy. Warto zastanowić się, jak ten dzień uczcić z Dzieckiem, tak aby również przekazać mu odpowiednie wiadomości na temat tego dnia i wraz z nim idącą tradycją.

My proponujemy Wam zabawę w dekoratorów pączków. Do tego przydadzą Wam się kolorowanki, które posłużą jako „podkład projektu”. Wybierzcie czy to ma być pączek z nadzieniem, oponka, ma być pełny a może ma mieć dziurkę. Pokolorujcie, dorysujcie dodatki, a następnie do dzieła! Trzeba pączka stworzyć, aby móc go zjeść!

pączek

doughnut

krapfen

Pączki możecie sami usmażyć ( np. zdrowsza wersja z mąką orkiszową), bądź jeśli nie macie wystarczającej ilości czasu to możecie zaopatrzyć się w sklepie w „gołe pączki”.

Taką „bazę” należy udekorować wg wcześniej przygotowanego projektu. Do tego na pewno przydadzą Wam się różnego rodzaju posypki, cukiereczki, kolorowe lukry, polewy czekoladowe i wszystko to, co tylko Wam do głowy przyjdzie.

bdp_9940tumblr_l0dln1h7Bg1qbz0clo1_400

 

Oj, będzie tłusto :) SMACZNEGO!

 

Źródła: http://wonderopolis.org/wonder/why-do-donuts-have-holes/, http://mommyapolis.com/2011/10/22/donut-themed-birthday/, http://www.kolorowankimalowanki.pl/kolorowanki-%C5%9Aniadanie.html, http://aprenderhacer.com/colorear-dibujos-de-donuts, http://dziecisawazne.pl/tlusty-czwartek-przepis-na-naturalne-paczki/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>