Wiosna, czyli czas na rower!

SONY DSC

Za oknami coraz to ładniejsza pogoda, więc jest to idealna pora na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. No i oczywiście na wycieczki rowerowe :) Jeśli macie w domu małego Brzdąca to na pewno zastanawiacie się nad kupnem rowerku dla niego i zapewne macie wiele pytań i wątpliwości na co zwrócić uwagę, aby wybrać ten odpowiedni. Oczywiście wszystko zależy od wieku i już posiadanych umiejętności Malca.

Taki pojazd można już sprezentować 2-letniemu Dziecku. Będzie to jeden z najmniejszych rowerków, o średnicy kół 12″. Do wyboru mamy rower dwu-kołowy z możliwością zamontowania dodatkowych kół bocznych, no i rower biegowy. Ten ostatni wbrew pozorom, ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka :) Ale czym tak naprawdę jest rower biegowy i czym się charakteryzuje? Otóż przede wszystkim pojazd ten nie ma pedałów i z reguły również hamulca, dlatego podstawowym napędem są nóżki Malca, którymi musi się odpychać, chcąc jechać. Początkowo Dziecko chodzi z rowerkiem pomiędzy nogami, dzięki czemu nogi mają ciągły kontakt z podłożem. W ten sposób uczy się utrzymywania równowagi, poprzez balansowanie ciałem. Z czasem zaczyna siadać na siodełku i unosić nóżki, jadąc pokonuje coraz to dłuższe dystanse. Zazwyczaj Dzieci bardzo szybko oswajają się z pojazdem, nie chcąc z niego schodzić :)

Rowerki biegowe są bardzo lekkie, maksymalnie ważą do 3 kg. Świetnie wpływają na rozwój dziecka, gdyż uczą utrzymywania równowagi, jak również koordynacji ruchowej. Są idealną „zaprawą” przed nauką jazdy na normalnym rowerze.

Drewniane eko rowerki, o designerskim wyglądzie:
SONY DSCSONY DSCRównież od razu można kupić „normalny rower” z pedałami oraz z doczepianymi bocznymi kółkami, które będą asekuracją prze upadkiem. Są one niezbędne w początkowej fazie nauki. Z biegiem postępów i oswojenia się Maluszka z pojazdem, kółka można podkręcać do góry. Sprawi to lekkie chwianie się podczas jazdy, a Malec czując to „niebezpieczeństwo” będzie starać się utrzymywać równowagę. W końcu boczne kółka zaczną mu przeszkadzać podczas zakrętów i to będzie czas na prawdziwą, dorosłą jazdę na dwu-kołowym rowerze :) Oczywiście nadal możemy mieć kontrolę! Dzięki prowadnikowi, w który dziecięcy rower również jest wyposażony, możemy ubezpieczać Malucha przed niechcianymi upadkami.
37ef9e23aff16812853ef5683a09d8f4
Jak już wybierzemy rodzaj roweru, jaki chcemy kupić Dziecku, czas na przyglądnięcie się paru szczegółom, które są bardzo istotne. Podstawową sprawą jest zabezpieczenie łańcucha, zazwyczaj plastikową osłonką. Uchroni to przed wciągnięciem nogawki spodni, czy też sznurówki. Warto również zwrócić uwagę na wysokość ramy, która powinna być obniżona – z początku Dziecko bardziej chodzi z rowerem między nóżkami, niż na nim jeździ. Także pamiętajmy, że każdy Maluch uwielbia wozić pasażerów! Na wycieczkę chętnie weźmie swojego ulubionego misia czy inną zabawkę. Na to na pewno przyda się bagażnik, czy chociaż koszyk, który można domontować :)
a85db5b2587808367a5dbf0a0e79cd3d
Wielkość roweru dobieramy w zależności od wieku, a przede wszystkim wzrostu dziecka. Różnią się one wielkością średnicy kół. W „rozmiarówce” dziecięcej jest przedział między 20″ a 26″. Każdy rower ma regulacje wysokości siodełka, dlatego jednoślad może przez jakiś czas rosnąć wraz z Maluchem.

 

Poniżej tabelka, jak prawidłowo dobrać pojazd :) 

Wszystkie powyższe rowery dostępne w naszym sklepie:

http://zefi.pl/pl/c/Rowery-i-akcesoria/368

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>