Zrób to sam – kolorowe, jesienne drzewo

Przed nami coraz to dłuższe, zimowe wieczory, dlatego podpowiemy Wam jak fajnie i kreatywnie spędzić z Dzieckiem czas w domu. Będą to zajęcia plastyczne, gry i wiele innych, dlatego bacznie Nas obserwujcie. Co jakiś czas będziemy Was bombardować naszymi inspiracjami :)

Na dobry początek ze względu na obecną porę roku przedstawiamy Wam piękne, kolorowe, papierowe drzewo jesienne w dwóch wersjach.

Jak je wykonać?

Potrzebujecie: kolorowe papiery, tekturkę bądź rolkę po ręcznikach papierowych, coś do pisania, nożyczki, klej, trochę jesiennych liści no i dobre chęci :)

IMG_8169Wersja pierwsza:

W tej wersji pniem drzewa i gałęziami będzie obrys rączki malucha. Na brązowym papierze odrysowujemy całą dłoń wraz z przedramieniem i wycinamy. Tak przygotowany drzewny rdzeń przyklejamy na kartkę, która będzie tłem obrazka.

IMG_8172

Teraz należy drzewko troszkę ubrać, dlatego do tego przydadzą się kolorowe naturalne liście, które będziecie przyklejać do gałęzi. Również liście można wykonać z kolorowych papierów, wycinając je bądź wydzierając.

mfalltree4Wersja druga:

Ta wersja będzie nieco trudniejsza, ale za to bardzo atrakcyjna, gdyż stworzycie trójwymiarowe drzewo :)
Rdzeniem drzewa będzie gotowa tuba po ręcznikach papierowych. Jeśli akurat takiej nie macie pod ręką, możecie ją wykonać sami. Wystarczy wziąć kawałek tekturki o odpowiedniej długości, zrolować i skleić jej brzeg. Tak przygotowany pień nacinamy w kilku miejscach u góry i u dołu. Odgięte paski będą tworzyły korzenie i nasze gałęzie, do których już teraz tylko wystarczy poprzyklejać liście prawdziwe bądź papierowe.

IMG_8953_thumb[1] Zróbcie również mieszkanko dla wiewiórki :)

tree_craft-1024x768

Łatwe i przyjemne :) Życzymy udanej, wspólnej zabawy!

 

Źródła:

http://munchkinsandmayhem.blogspot.com/2013/09/paper-tube-autumn-tree.html

http://www.dltk-holidays.com/fall/mfalltree.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>